[ SlackList ] [ WkikiSlack ] |
On Sun, 11 Jan 2004 14:48:15 +0100, Gosc wrote:
> prosze o pomoc jestem raczkującym uzytkownikiem linuxa
> dzieki za pomoc
kiedys jak instalowalem ta drukarke to spisalem sobei w podpunktach mniejw
iecej co trzeba zrobic (co zrobilem aby odpalic):
==========
1. Sprawdzenie lub instalacja pakietu "CUPS(...)" i "ESPGS(...)"
- sprawdzenia dokonujemy chociażby przez zajrzenie do "/var/log/packages". Jeśli okaże się, że takich pakietów nie zainstalowaliśmy to należy to zrobić wykorzystując pakiety dostępne na CD z Linuksem lub sciągając najnowsze paczki z ftp.slackware.com.
- Jeśli zdecydujemy się ESPGS kompilować ze źródeł to najlepiej wywołać opcję "./configure" w postaci "./configure --prefix=/usr", następnie "make" i "make install". Po instalacji należy sprawdzić poleceniem "gs -h" poprawność ścieżek przeszukiwania, czy czasem nie pojawiły się wpisy z przedrostkiem NONE. Należy też sprawdzić czy czasem w katalogu "/usr/local/bin" nie pojawił się plik "gs", gdyż w zamierzeniach ma być w katalogu "/usr/bin"
2. Instalacja programu PNM2PPA i sterownika PPD (dla drukarki HPDJ710C)
- należy rozpakować plik poleceniem "tar zxvf pnm2ppa-1.12.tar.gz", wejść do powstałego katalogu i wydać kolejno komendy "./configure", "make", "make install". Jeśli wszystko przebiegnie dobrze to w katalogu "/usr/local/bin" powinny pojawić się pliki "pnm2ppa" i "calibrate_ppa", a w katalogu "/etc" plik "pnm2ppa.conf"
- plik "HP-DeskJet_710C-pnm2ppa.ppd" możemy pobrać z "http://www.linuxprinting.org/printer_list.cgi", wynajdując go tam spośród drukarek. Następnię kopiujemy go do katalogu "/usr/share/cups/model"
3. Instalacja FOOMATIC FILTERS
- instalacje ze źródeł przebiega następująco. Rozpakowujemy archiwum "tar zxvf foomatic-filters-3.0.0.tar.gz". Wchodzimy do powstałego katalogu i wydajemy kolejno komendy "./configure", "make", "make install".
- sprawdzamy poprawność instalacji. W katalogu "/usr/local/bin" lub "/usr/bin" powinny znajdować sie pliki "footmatic-rip" i "foomatic-gswrapper"
- w katalogu "/usr/lib/cups/filter" tworzymy dowiązanie symboliczne do pliku "foomatic-rip"
4. Konfiguracja drukarki
- drukarkę dodajemy i konfigurujemy za pomocą przeglądarki internetowej wykorzystując adres "localhost:631" i logując się jako ROOT. Wybieramy port (parallel z hp710) a z listy producentów wybieramy HEWLETT PACKARD.
5. Sprawdzanie logów w przypadku niemożliwoći drukowania
- logi CUPS'a znajdują się w katalogu "/var/log/cups". Błędy umieszczane są w pliku "error_log". Zalecane jest zwiększenie dokładności analizowania błędów na DEBUG (INFO nie pokazuje błędów). Dokonujemy tego modyfikując plik "/etc/cups/cupsd.conf". Zmieniamy linię "LogLevel info" na "LogLevel debug" a następnie restartujemy demona CUPS komendą "/etc/rc.d/rc.cups restart"
- zazwyczaj brak wydruku wiąże się z brakiem programu PNM2PPA lub złą
ścieżką poszukiwan pliku GS
=============
mam nadzieje ze Ci sie przyda.
Acha pliki ok torych mowa w opisie sciagniesz z internetu, rzuc tylko
nazwe i na pewno znajdziesz.
Pozdrawiam
Skyname
Received on Wed Feb 11 00:47:04 2004